TÜRKİYE’NİN YÜKÜNÜ UKRAYNA’YA TAŞIYORUZ

Yakın bir geçmişe kadar Rusya’nın etkisi altında kalarak dar bir kalıp içerisinde hareket etmek durumunda kalan Ukrayna, değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurarak kabuğundan sıyrılmış kendi başına ayakta durma hedefiyle hareket ederek tam bağımsız bir ülke olma yolunda attığı emin adımlara önemli bir mesafe kat etmiştir.

Yaptığı kararlı atılımlar neticesinde dış dünyaya açılarak dış ticaret ilişkilerini geliştirmeye başlamış olan ülke en yüksek ticaret hacmine Türkiye ile ulaşmıştır. Türkiye’den ithal ettiği ürünler ile Türkiye’ye ihraç ettiği ürünler tür ve çeşit bakımından oldukça yüksek rakamlara isabet etmektedir. Tam bu noktada devreye lojistik şirketleri girmekte, bu şirketlerin başında da uzun yıllardan bu yana nakliye sektöründe önemli işler yaparak adından söz ettiren nakliye firması Mersin Frigo gelmektedir.

Mersin Frigo Lojistik adı ile taşımacılık alanında faaliyetlerini sürdürmekte olan firma Türkiye’den Ukrayna’ya taşınabilir durumda ki her türlü ürünün nakliyesini gerçekleştirmekte, komple tır taşımacılığının yanı sıra haftanın belirli günlerde çıkış yapmak üzere parsiyel ve kargo nakliye hizmetleri de sunmaktadır. Ukrayna nakliye firmaları içerisinde düzenli olarak kapsamlı lojistik hizmeti sunabilen nadir kuruluşlar arasında yer alan Mersin Frigo yerli ve yabancı plakalı araçları ile Türkiye-Ukrayna hattında boy göstermektedir.

Ukrayna ihracat ve ithalat nakliye çalışmalarını standart tenteli tır nakliyesi dışında konteyner nakliye, frigo tır taşıma, gabari dışı ağır nakliyat ve kargo yük taşıma gibi alanlara da yaymış bulunan Mersin Frigo, araç filosunda bulunan farklı tiplerde ki her türlü nakliye aracı ile geniş kapsamlı lojistik hizmetleri sunmaktadır. Yaptığı tüm taşımalarında CMR sigortası kapsamında seferler yapan firma taşıdığı yüklerin hassasiyet ve öneminin bilincinde olarak hareket etmekte, yüklediği yükleri yükleme anından teslim anına kadar son derece kontrollü bir şekilde sevk ederek herhangi bir hasar veya kazaya mahal verilmemesini sağlamaktadır.

Ukrayna’dan Türkiye’ye ithalat yük taşımaları dışında Ukrayna’dan Türkiye üzeri transit geçişli olarak Asya ve Orta Doğu ülkelerine üçüncü ülke kapsamlı yüklerin taşıma işlemlerini de başarılı bir şekilde gerçekleştiren Mersin Frigo, bu ülkelere sevkiyatları aktarmalı veya direkt adrese teslim edilecek şekilde ulaştırmaktadır.

Haber kaynağı: Mersin Frigo Lojistik