Yol verme ve Köpek kavgasında silahlar çekildi

Karaman’da iki ayrı silahla tehdit olayı yaşandı.

Karaman’da meydana gelen iki ayrı silahlı tehdit olayında şahıslar bir birlerinden şikayetçi oldular.

Edinilen bilgiye göre, merkeze bağlı Akçaşehir Beldesi’nde meydana gelen olaylarda biri yol verme, diğeri köpeklerden kaynaklı tartışma çıktı. Saat 18.00 sularında meydana gelen olayda iki şahıs motosiklet ile yol verme nedeniyle tartışmaya başladı. Tartışmanın giderek büyümesi üzerine bir şahıs Flaş marka av tüfeği ile tartıştığı şahsı tehdit etti.

Olayın jandarmaya bildirilmesi üzerine olayla ilgili inceleme yapan Jandarma ekipleri av tüfeği ile tehdit ettiği tespit edilen şahsa 572 TL idari yaptırım cezası uygularken, av tüfeğine el koydu. Şahsın beyanında av tüfeğinin annesine ait olduğunu söylediği öğrenildi.

Öte yandan saat 22.00 sularında 112 acil çağrı merkezini arayan bir şahıs, aracı ile Akçaşehir-Beydilli Köyü’ne seyir halindeyen aniden önüne çıkan köpeklere çarpmamak için yoldan çıktığını beyan ederek, köpeklerin sahibi olan çobanla tartıştıklarını söyledi. Tartışmanın giderek büyümesi üzerine çobanın yanında bulundurduğu av tüfeği ile havaya ateş ederek kendisini tehdit ettiğini öne süren vatandaş çobandan şikayetçi oldu.

Karaman İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler her iki olayla ilgili ‘Tehdit’ iddiasıyla işlem başlattı.