Sarıveliler’e Yeni Kitap

Karaman’ın Sarıveliler İlçe Belediye Başkanı Hayri Samur, hazırladıkları Sarıveliler Turizm, Analiz ve Yatırım Raporunun kitap haline dönüştürülmesinin kendilerini çok sevindirdiğini söyledi.

Başkan Samur, yaptığı açıklamada, bölgenin ve Sarıveliler’in topyekun kalkınması adına öncelikle, bölgeye yapılabilecek yatırımlar için mevcut ve potansiyel varlıkların belirlenmesi ile bu işe başladıklarını belirterek, “Bunun için bölge kalkınma ajansımız Mevlana Kalkınma Ajansı’na (MEVKA) verdiğimiz ‘Taşeli Platosu’nun Turizmine ve Tarihine Yatırımda Sarıveliler’ projemiz kabul edildi.

Projemize ilişkin maddi desteğinden dolayı MEVKA’ya, teknik desteğinden dolayı Dr. Hakan Akbulut’a ve ayrıca projenin fizibilite ve raporlama işlemlerini yapan Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mustafa Hotamışlı’ya, ekibi Yrd. Doç. Dr. Özcan Zorlu ve Yrd. Doç. Dr. Ali Avan’a da teşekkür ederim. Proje raporunu da kitaplaştırdık ve Sayın Başbakanımıza, hemşehrimiz Başbakan Yardımcısı Sayın Lütfi Elvan’a , Bakanlıklara ve ilgili birimlere ulaştırdık.

Bu proje kitabı içerik itibariyle alanında bugüne kadar ilçemizle ilgili yapılanların en kapsamlısıdır. Sarıveliler’in turistik bir destinasyon çekim merkezi olarak sürdürülebilir turizm potansiyelini ortaya koymaya yönelik durum analizini ve Sarıveliler’in turizm alanında uygun yatırım alternatiflerini ortaya koymayı hedeflemektedir” dedi.