Öğretmenler Gününü Kutladılar

Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, 24 Kasım Öğretmenler Gününde Merkez ve Köy Okullarında görev yapan öğretmenler ve eşleri onuruna canlı müzik eşliğinde bir akşam yemeği programı düzenledi.

24 Kasım Öğretmenler Gününe özel, Sarıveliler Belediyesi Yemekhanesinde düzenlenen yemek programına; İlçe Kaymakamı Ali Öner, Garnizon Komutanı Sedat Türk, Belediye Başkanı Sayın Hayri Samur, Emniyet Amiri Ahmet Sağcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Dalkılınç, Halk Bankası Müdürü İrfan Çalap, öğretmenler ve eşleri katıldı.

Böylesi anlamlı bir günde bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade ederek, yemeğe katılanlara çiçek takdim eden, Belediye Başkanı Samur, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Siz değerli Öğretmenlerin Öğrencilerinize özveriyle ve sevgiyle bilgilerinizi paylaştığınızı onları gelecek nesillere en iyi şekilde hazırladığınızı görmekteyiz. Eğitim her şeyin temel taşıdır. Cehaletin düşmanıdır. Sarıveliler Belediyesi olarak eğitime her zaman elimizden geldiği kadar katkıda bulunmaktayız, bundan sonrada katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarını ve öğretmenlerimizi de rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum.” Şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Ali Öner ise Öğretmenlerin toplumları geleceğe hazırlayan gerçek mimarlar olduğunu ifade edip tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı.