Ermenek’te Uluslararası İlk Proje

Karaman Gençlik Kulübü yereldeki yöneticiler, kulüpler, derneklerle işbirliğine devam ediyor.

Karaman Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü ve Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nin işbirliği sonucunda gerçekleştirilecek olan “Save a Life, Save The World ( Bir Hayat Kurtar, Dünyayı Kurtar) ” isimli Erasmus Gençlik Hareketliliği projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. 17-26 Nisan 2016 tarihleri arasında Arnavutluk, Azerbaycan, Ukrayna, Romanya, Estonya, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye’yi temsilen 45 genç Ermenek ilçemizde projeyi gerçekleştireceklerdir.

Proje nedeniyle Ermenek Kaymakamı Sayın Eyyüp GÜNGÖR ve Ermenek Belediye Başkanı Sayın Uğur SÖZKESEN makamında ziyaret edildi.
Ermenek Kaymakamı Sayın Eyyüp GÜNGÖR “Ermenek’te bu tarz projelerin yaygınlaştırılması gerekmektedir. Bu proje vesilesiyle Ermenek’te de uluslararası projelerin yapılabiliyor olması adına ilk örnek olacaktır. Ayrıca Ermenek’te uluslararası bir proje yapılacak olması hem Ermenek hem de gençler ve vatandaşlarımız için çok önemlidir.” dedi.

Kulüp yetkilileri “Ermenek’te gerçekleştireceğimiz projemize gerekli olan tüm desteği sağlayacağını bildiren Ermenek Kaymakamı Sayın Eyyüp GÜNGÖR’e ve Ermenek Belediye Başkanı Sayın Uğur SÖZKESEN’e ve en içten dileklerimizle teşekkür ederiz.” Dediler.