Ermenek’te Ödüllü Yarışma

21. TAŞELİ KÜLTÜR SANAT VE SILA ETKİNLİKLERİ ŞİİR – KOMPOZİSYON – RESİM VE FOTOĞRAF YARIŞMASI.

Son Katılım Tarihi 5 Eylül 2016
Ödül Töreni 9 – 10 Eylül 2016

Ermenek Belediyesi Tarafından Şiir – Kompozisyon – Resim ve Fotoğraf yarışması düzenleniyor. “Yeniden Başlamak İçin Ermenek” sloganıyla düzenlenen yarışmada ana tema Ermenek olacak ( gelenekler, yöresel değerler, örfler, Yaşanmış hikâyeler, anılar, hatıralar konu alınabilir). Ayrı ayrı her kategoride dereceye girenlere para ödülü verilecektir.
www.ermenek.bel.tr – www.facebook.com/ermenekbelediyesi

ŞİİR YARIŞMASINA KATILMA KOŞULLARI

1. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri ve 1. Derece yakınları katılamaz.
2. Yarışmaya katılacak şiirlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.
3. Bir şair, yarışmaya en fazla iki şiir ile katılabilir.
4. Şiirlerde tarz sınırlaması yoktur.
5. Gönderilen şiirlerin uzunluğu 100 satırı aşmamalıdır. Daha uzun şiirler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

KOMPOZİSYON (HİKÂYE-ANI-HATIRAT-ÖRF-GELENEK-YÖRESEL DEĞERLER) YARIŞMASINA KATILIM ŞARTLARI

1. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri ve 1. Derece yakınları katılamaz
2. Yarışmaya katılacak olan eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir. . Dereceye girmiş olsa bile şahsa ait olmadığı belirlenen ve kurallar çerçevesinde olmayan eserler ödüllerden men edilirler.
3. En çok 2 eser ile katılmanın mümkün olduğu yarışmada, eserler on bin kelimeyi geçmemelidir.

RESİM YARIŞMASINA KATILMA KOŞULLARI

1. Yarışmaya seçici kurul üyeleri ile bunların 1. dereceden yakınları dışında 16 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel resim severlere açıktır.
2. Her sanatçı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, sergilenmemiş veya herhangi bir yerde yayınlanmamış bir (1 adet) eseriyle katılabilir.
3. Yarışmaya verilecek olan eserler, tuval üzerine istenilen boya kullanılarak, karışık tekniklerde olup, ölçüleri; kısa kenar 50 cm’den küçük, uzun kenar 150 cm’den büyük olmayacaktır.
4. Eserler, sergilenmeye hazır bir şekilde sanatçısı tarafından sağ alt köşesine isim-soy isim yazılmış ve imzalanmış olarak teslim edilecektir. Ayrıca her eserin, arkasına sanatçının adı-soyadı, eserin adı ve yapılış yılı, tekniği, boyutları ve fiyatını belirten bir etiket yapıştırılacaktır.

FOTOĞRAF YARIŞMASINA KATILMA KOŞULLARI

1. Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınlıkları dışında, herkese açıktır.
2. Fotoğraflar, sayısal ortama kayıtlı olarak gönderilecektir.
3. Yarışmaya en fazla üç eser gönderilebilir.
4. Katılımcı daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş eserleriyle katılabilir.
5. Yarışmaya gönderilen eserler, bir CD/DVD’de, uzun kenarı en fazla 100 cm, kısa kenarı 70 cm geçmeyecek şekilde 300 dpi çözünürlükte ve JPEG formatında kayıtlı olarak gönderilecektir.
6. Eserlerin kaydedildiği CD/DVD’de her kategori için bir dosya oluşturulacak ve fotoğraflar şartnamede belirtildiği şekilde dosya içine kaydedilecektir.
7. CD/DVD’lerin üzerine isim-soy isim yazılacaktır.
8. CD/DVD’ler bir zarfa konmalı, Ayrıca bir kağıda isim soy isim telefon numarası yazılarak zarf kapatılmalı ve üzerine yine isim – soy isim yazılmalı
9. Her fotoğrafa isim verilerek fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği CD/DVD’deki dosyada belirtilmelidir.
10. CD/DVD’lerin posta ya da kargo ile gönderimi sırasında zarar görmemesi için sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmesi gerekmektedir. Gönderim sırasında doğabilecek zararlardan, gecikmelerden Ermenek Belediye Başkanlığı sorumlu olmayacaktır.

11. Katılımcı yarışmaya gönderdiği eser/eserlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eseri ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Tüm Yarışmalar için Şartlar:

1. Yarışma sonucunda ödül alan eserler, Ermenek Belediye Başkanlığına ait olacak ve sanatçı ödül kazanan eserinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince basma, yayma, çoğaltma ve sergileme haklarını da Ermenek Belediye Başkanlığına devretmiş olacaktır. Ayrıca Ermenek Belediye Başkanlığı sergilenmeye değer bulunan eserleri de etkinliklerinde, takvim, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır. Yarışmaya katılan tüm kişiler bu yarışmaya katılmakla iş bu şerhi peşinen kabullenmiş sayılacaklardır.

2. Yarışmaya katılacak olan eserler posta yolu ile gönderilebilecek yada elden teslim edilecektir. Posta yolu ile gönderimlerde gecikmelerden Ermenek Belediye Başkanlığı sorumlu değildir.
3. Son gönderim tarihinden sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Her eserin görünen sağ alt kısmına “21. Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Etkinlikleri 2016” yazılacak.

ÖDÜLLER

Kompozisyon Şiir

1. 500,00 TL 1. 500,00
2 300,00 TL 2. 300,00
3. 150,00 TL 3. 150,00

Resim Fotoğraf

1. 500,00 TL 1. 500,00
2 300,00 TL 2. 300,00
3. 150,00 TL 3. 150,00

-Tüm branşlara ait Yarışma sonuçları 07 Eylül 2016 tarihinde internet üzerinden www.ermenek.bel.tr ve Ermenek Belediyesi facebook sayfasından açıklanacaktır.
-Tüm Yarışmalar için Takvim :

Başvuru Başlama Tarihi : 16 Ağustos 2016
Son Teslim Tarihi : 05 Eylül 2016
Jüri Toplanma Tarihi : 06 Eylül 2016
Sonuç Bildirim Tarihi : 07 Eylül 2016
Ödül Töreni : 9 – 10 Eylül 2016
Yer : Ödül Töreni Ermenek Turkuaz Mesire Alanında yapılacaktır
Saat: Daha sonra duyurulacaktır