Avrupalı Gençler Ermenek’te

Karaman’ın Ermenek İlçesinde 8 Avrupa ülkeli ”Bir Hayat Kurtar Dünyayı Kurtar’’ Projesi uygulandı.

Karaman Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü, Karaman Gençlik Kulübü ve Ermenek Belediyesi işbirliğinde, Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından kabul edilen 8 Avrupa ülkeli ”Bir Hayat Kurtar Dünyayı Kurtar (Save a Life Save the World)” isimli Erasmus+ Gençlik Hareketliliği projesi 18-25 Nisan 2016 tarihleri arasında Ermenek’te uygulandı.

Proje koordinatörü Coşkun BEYAZ, Proje Eğitmeni Ayşe Yağmur SÜZER ve Ermenek Belediyesi Görevlileri eşliğinde Karamanoğlu Mehmet Bey Türbesinden Ermenek Turkuaz Gölüne kadar birçok tarihi ve doğal güzelliklerimiz tanıtıldı. 23 Nisan günü Ermenek Turkuaz Mesire alanında düzenlenen konserin ardından Ermenek Belediyesi önünde Pazar günü Ülke öğrenci grupları stand açarak tanıtım yaptılar. Türk Kültürünün ayrılmaz bir parçası olan halay ve oyun havası ile eğlendiler.

Arnavutluk, Azerbaycan, Ukrayna, Romanya, Estonya, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye’yi temsil eden gençlere Ermenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN tarafından yöresel ürünler ve Ermenek’i hatırlatacak hediyeler takdim edildi. Ayrıca ülke liderlerine verilmek üzere dibek içerisinde Sedir Ağacı fidanı hediye edildi. Proje temsilcileri tarafından Belediye Başkanına plaket takdimi ile karşılıklı duyguların ifade edildiği gecede dostluk barış ve kardeşlik rüzgarları esti.