Ermenek’te Kovid-19 Tedbirleri Toplantısı

Karaman'ın Ermenek ilçesinde Kovid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Mehmet Aplaslan Işık’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, İlçe Kaymakamı Hacı Osman Hökelekli, Belediye Başkanı Atila Zorlu, İlçe Siyasi Parti Başkanları ile Mahalle ve Köy Muhtarları katıldı.

Yapılan toplantıda, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ve Ermenek Toplum Sağlığı Başkanı Hanife Hülya Keş konuşmalarında koronavirüs tedbirleri ve yayılımı hakkında bilgiler aktarılarak alınan tedbirlere uyulması konusunda bütün vatandaşların hassasiyet gösterilmeleri istendi.

Vali Işık, Ermenek esnafını ziyaret etti

Ermenek'te yapılan Kovid-19 bilgilendirme toplantısının ardından Belediye Başkanı Atila Zorlu’yu makamında ziyaret eden Vali Işık, beraberindeki heyetle birlikte yapımına devam edilen Ahmet Keleşoğlu Kent Müzesini yerinde inceledi ve yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Mehmet Aplaslan Işık, daha sonra ilçe esnaflarına da ziyaret gerçekleştirerek hayırlı işler temennisinde bulundu. Işık, esnaflardan maske kullanımı, hijyen kuralları ve sosyal mesafenin korunması hususunda hassasiyet göstermelerini istedi.