30 milyon TL’lik büyük projede çalışmalar sürüyor

Karaman'ın Ermenek ilçesinde geçtiğimiz aylarda başlanan Ahmet Keleşoğlu Kent Müzesi için inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Selçuk Ecza Deposu ve Ermenek Belediyesi işbirliği ile yapılan proje; 9345 metrekare inşaat alanına sahip ve 30 milyon TL ye mal olacak.

Proje kapsamında bina içinde 4958 metrekare 2 katlı kapalı otopark, 3932 metrekare müze alanı ile restoran ve kafelerin yer aldığı bir rekreasyon alanı ve idari binadan oluşuyor. 

Yapılacak olan 2 katlı kapalı otopark alanı, ilçede son yıllarda büyük sorun haline gelen otopark sorunu cevap verebilecek şekilde oluşturuldu.

3 ve 4. kattaki  “kronolojik zaman tüneli şeklindeki müze alanı” sayesinde ise, Karaman ve Konya'daki müzelerde sergilenen Taşeli bölgesinin arkeolojik ve etnografik eserleri yeniden Ermenek’e kazandırılacak.

5 ve 6. katta yer alan idari bina da I.TBMM binası örnek alınarak tasarlanmış olup, yaklaşık 13000 metrekare alanı kapsayan proje bittiğinde Ermenek baraj gölüne  nazır muhteşem bir peyzaj alanı restoran ve kafeteryalardan oluşan bir eser  kazanmış olacak.